Poradnik Wycieczki Zdrowa Żywność Ciekawostki Gdańsk

RadaMłyniec

Zwiedzanie Gdańska. Tych miejsc nie możesz pominąć!

Gdańsk to jedna z perełek polskiej turystyki, którą co roku odwiedza coraz większa liczba turystów.  Tak duże zainteresowanie nie powinno dziwić. Miasto bowiem może pochwalić się nie tylko bogatą historią, ale też piękną architekturą, licznymi zabytkami, a także pięknymi plażami. Metropolia oferuje więc odwiedzającym moc wrażeń i mnóstwo atrakcji. Oto obowiązkowe miejsca do zobaczenia w stolicy Pomorza.

 

Spotykając się z przeszłością

Gdańsk zawdzięcza swój urok pięknej, niekiedy trudnej historii. Niemniej miasto może poszczycić się dziś fantastyczną architekturą, która w okresie powojennym była pieczołowicie odbudowywana i odnawiana. Na największą uwagę zasługuje z pewnością Długi Targ oraz ulica Długa. Skupisko renesansowych i barokowych kamieniczek tworzy wyjątkowy klimat starówki, pozwalając poczuć prawdziwego ducha dawnego Gdańska. W otoczeniu licznych kawiarenek czy restauracji można podziwiać piękną, miejską zabudowę. Dla tych bardziej zainteresowanych przeszłością miejsca, absolutną atrakcją będzie odwiedzenie domu Uphagena, czyli kamienicy mieszczańskiej z XVIII wieku.

 

Będąc w obrębie Starego Miasta Gdańska, z pewnością nie przejdzie się obojętnie obok fontanny Neptuna. Historia obiektu sięga początków XVII wieku i jest jedną z czołowych wizytówek stolicy Pomorza. Tuż obok znajduje się gotycko-renesansowy ratusz, który obecnie pełni funkcję muzeum Gdańska. Ci, którzy chcą zgłębić informacje na temat przeszłości miasta czy regionu, mogą wybrać się do równie interesujących placówek. Zwłaszcza polecane są

  • Europejskie Centrum Solidarności,
  • Muzeum II Wojny Światowej,
  • Westerplatte,
  • Muzeum Bursztynu.

Nowe centrum miasta

Jeśli ktoś się zastanawia gdzie wybrac sie na wycieczke po gdansku co odwiedzić, nie może pominąć spaceru nad Motławą. Ta historyczna część miasta na przestrzeni ostatnich lat zmienia się nie do poznania. Liczne apartamenty, punkty gastronomiczne, piękna zabudowa utrzymana w nadmorskim klimacie, nadają temu miejscu wyjątkowego charakteru. Serce miejsca stanowi niezmiennie brama Żuraw, czyli najstarszy z zachowanych dźwigów z czasów średniowiecza. Obiekt jest doskonale wkomponowany w nowoczesne otoczenie i uchodzi za jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Gdańska. Długie Pobrzeże tętni życiem przez cały rok, czym stale przyciąga turystów.

Aktywne zwiedzanie

Gdańsk daje też wiele możliwości wypoczynku w sposób aktywny. Pięknie zachowane parki, w tym m.in. Park Oliwski z zabytkową Katedrą pozwala łączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. Zieleń utrzymana jest w nienaganny sposób, a kształty i figury nadane krzewom sprawiają wrażenie kadrów ze słynnego filmu „Alicji w krainie czarów”. Z kolei osoby preferujące kąpiele słoneczne lub te w Bałtyku, z pewnością docenią bliskość plaż. Brzeźno czy Jelitkowo oferuje turystom długie i piaszczyste plaże, idealnych do spędzenia czasu z rodziną czy znajomymi. Na miejscu nie brakuje także możliwości spróbowania sportów wodnych czy np. gry w piłkę plażową.

Odwiedzając Trójmiasto

Gdańsk wchodzi w skład Trójmiasta, dzięki czemu jest doskonale skomunikowane z pobliskim Sopotem lub Gdynią. Będąc na wakacjach w stolicy Pomorza, warto wybrać się na krótką wycieczkę do pobliskich miejscowości. Oferują one równie atrakcyjne miejsca do odwiedzenia, niezwykle bogatą ofertę gastronomiczną i piękne, piaszczyste plaże.

Udostępnij:

Więcej postów

Kulinarna podróż po Gdańsku

Gdańsk jest bardzo popularnym wyborem na turystycznej mapie Polski. Biorąc pod uwagę atrakcyjne położenie nad morzem oraz liczne zabytki, jak również ilość atrakcji, które czekają

Czy znasz Gdańsk od tej strony?

Każde miasto wiąże się z fenomenalnymi historiami, które można przeczytać w internecie, przewodnikach bądź usłyszeć na miejscu. Nie inaczej jest z Gdańskiem, pięknym polskim miastem